NBP ma ponad 2,5 miliarda straty! A miało być tak pięknie

Rosnące koszty wynagrodzeń, spadek wartości złota i wiele innych powodów złożyło się na stratę Narodowego Banku Polskiego. Po raz pierwszy od dziesięciu lat ta instytucja ma aż 2,5 miliarda złotych straty, wynika z raportu rocznego, opublikowanego przez bank.

Bardzo ciekawa jest pozycja wynagrodzenia. NBP zatrudnia gigantyczną armię urzędników. Jest to ponad 3 tysiące osób i pomimo spadku ilości umów o pracę koszty wynagrodzeń wzrosły.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Strata NBP to bardzo zła wiadomość dla rządu. W zeszłym roku Morawiecki mógł liczyć na wpłatę 9 miliardów złotych i było to komunikowane przez PiS jako najwyższy wynik w historii. Teraz mamy gigantyczną stratę a do rządowej kasy nie wpłynie nic.

Jak to było? Mateusz Morawiecki, Adam Glapiński i Marek Chrzanowski tworzą tak zgrany zespół, jakiego nie miała dotychczas żadna ekipa rządząca.

No rzeczywiście… zgrany.

 

fot. Wikipedia, okładka Puls Biznesu