[Counter-Box id="1"]

Niezależne od rządu media w swoich najnowszych wydaniach pokazują, że PIS stworzył system, w którym afery takie KNF, muszą się zdarzać. To niedemokratyczne, oligarchiczne, coraz bardziej mafijne państwo – pisze Tomasz Lis. Natomiast o szczegółach tej gigantycznej afery raczej nie dowiedzą się widzowie ani słuchacze mediów publicznych oraz propisowskich portali. Tam panuje zupełnie inna narracja.

Układ, mafia, grupa trzymająca władzę – krzyczą nagłówki gazet, pokazują to paski w telewizji. Ale tylko tych demokratycznych i niezależnych. Najbliższy tydzień to czas ujawniania kolejnych niewygodnych dla władzy faktów i spraw, którymi nie chce chwalić się przed swoim elektoratem. Ośmiornica, wielka, z obrzydliwą twarzą, zastąpiła ośmiorniczki z Sowa&Przyjaciele. Skala nadużyć jest nieporównywalnie większa.

Reklamy

Jednocześnie trwa festiwal hipokryzji i zakłamania w mediach, które zwykle bronią PiS. Tam obowiązuje hasło “bronimy naszego”. Przy czym niewiele osób rozumie, że to “nasze” to ogromne pieniądze i stanowiska, przywileje i samochody oraz władza, władza i jeszcze raz władza. Partia przyspawana do stołków nie tak łatwo da się od nich odspawać. Ale przed nami kolejne wybory, mamy szanse to zmienić.

Dlatego tak ważne jest udostępnianie informacji – osoby żyjące w pisowskiej bańce informacyjnej tego nie wiedzą. Nie zdają sobie sprawy z rozmiarów afer, z tego, co się dzieje w Polsce naprawdę. Każdy, komu na sercu leży dobro Polski, kto nienawidzi złodziejstwa i układów, kto widzi, jak źle się dzieje, ma obowiązek brać udział w społecznej akcji informacyjnej. Wspólnie przełamiemy barierę medialnego milczenia i pokażemy prawdę o tym, co się dzieje w naszym kraju. 

 

 

Poprzedni artykułSzok! Dla minister Emilewicz afera KNF to “wypadek przy pracy”.
Następny artykułSzokujący dokument sprzed lat, jakże aktualny dzisiaj. Cyniczna i skorumpowana grupa ludzi.