PiS przegrywa na Mazowszu. Sejmik województwa pod rządami Adama Struzika i koalicji PSL, PO oraz Nowoczesnej

PiS bardzo chciał przejąć Mazowsze i robił wszystko, by przejąć co najmniej jednego radnego sejmiku województwa. Nie pomogła obecność i rozmowy Marka Suskiego oraz Jacka Sasina. Sejmik województwa mazowieckiego pozostaje pod rządami Adama Struzika, który zdobył w tych wyborach samorządowych rekordową liczbę głosów.

Atmosfera przy placu Bankowym w Warszawie, gdzie ma swoją siedzibę Sejmik, była bardzo nerwowa. Co chwilę przyjeżdżały limuzyny z prominentnymi politykami PiS, którzy do końca próbowali przekonać choćby jednego radnego, by przeszedł na ich stronę. Jednak strategia ta zawiodła i tym samym prodemokratyczne ugrupowania objęły władzę w sejmiku. Jedynym kandydatem na marszałka był Adam Struzik, jeden z najbardziej doświadczonych samorządowców w Polsce.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Tym samym PiS, mimo zdobycia 24 głosów w wyborach, poniósł kolejną samorządową klęskę.