Skandal! Wicepremier porównał krytykowanie PiS do nazistowskich szykan

Furia Glińskiego.

– Mamy być traktowani jak Żydzi przez Goebbelsa. (…) Język, którym mówi się o PiS, ma wykluczać, unicestwiać, ma nas odczłowieczyć, delegitymizować – przekonuje wicepremier Piotr Gliński w wywiadzie dla tygodnika „Wprost”. To porównanie wzbudziły oburzenie zarówno opozycji jak i dziennikarzy. – Tak skandalicznej metafory w polskiej polityce jeszcze nie było. (…) Rozwój afery wokół Komisji Nadzoru Finansowego tak namieszał politykom PiS-u w głowach, że zaczęli tracić kontakt z rzeczywistością – ocenił red. Bartosz T. Wieliński, były korespondent „Gazety Wyborczej” w Niemczech.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Wieliński zwrócił uwagę, że to nie pierwszy raz, gdy politycy PiS i formacji sojuszniczych sięgają po tą retorykę. – Poseł Marek Jakubiak, który niedawno odszedł z klubu Kukiz’15, powiedział w TVP Info, że „PO robi z pisowców to samo, co z Żydów robiła NSDAP”. Zbieżność tych wypowiedzi jest naprawdę zadziwiająca – zauważa Wieliński.

Źródło: Wprost / Gazeta Wyborcza