Poparcie dla PiS coraz niższe. Jest nowy sondaż

Efekt KNF.

Według najnowszego sondażu poparcia dla partii politycznych w Polsce Kantar Millward Brown PiS notuje rekordowy spadek. Poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego wynosi już tylko 33 proc. To spadek o 5 punktów procentowych względem badania z września. Dokładnie o tyle wzrosło poparcie dla głównej partii opozycyjnej, która goni lidera. PO jako swój wybór wskazało 26 proc. badanych.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Do Sejmu oprócz PiS i PO weszłyby tylko SLD i Kukiz’15. Na SLD swój głos oddałoby 7 proc. badanych – to wzrost o 2 punkty. Na Kukiz’15 również 7 proc. – wzrost o 3 proc. Poniżej progu wyborczego znalazło się PSL (4 proc.), Nowoczesna (3 proc. – spadek o 4 punkty) i Partia Razem (3 proc. – spadek o punkt). Poniżej progu subwencyjnego znalazła się Partia Wolność (2 proc. – spadek o 3 punkty) i Ruch Narodowy (1 proc.).

Badanie wykonano w dniach 19 – 20 listopada.

Źródło: TVN 24