Ustawy wprowadzone przez skrajnie niekorzystne dla biznesu ostrzegają Pracodawcy RP

Największa organizacja  zrzeszająca pracodawców w Polsce ostrzega, że wprowadzane ustawy dotyczące gospodarki są skrajnie niekorzystne dla rozwoju biznesu. Deregulacja, czyli zmniejszanie ilości przepisów, rozporządzeń i obciążeń firm, co ma rozwijać gospodarkę i wpływać na wzrost ilości miejsc zatrudnienia, w praktyce nie działa, wynika z raportu deregulacyjnego Pracodawców RP.

Rąd w ciągu ostatniego roku przygotował ustawy, które wprowadziły nadmierne obciążenia dla firm. Chodzi między o ustawę o limicie 30-krotności składek ZUS czy zakaz handlu w niedzielę. Ten ostatni uderzył w małe firmy i sklepy. Najgorzej Pracodawcy RP oceniają nowelizację ustawy o PIT. Ustawa wprowadza wiele rozwiązań tzw. antyoptymalizacyjnych dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, co jest samo w sobie już sporym utrudnieniem. Do tego nowela wprowadziła również nową daninę, tzw. podatek „galeryjny”. A to nie koniec niekorzystnych zmian.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Z pełną treścią raportu można zapoznać się tutaj.

Wygląda więc na to, że szumne zapowiedzi, dotyczące wprowadzenia pozytywnych zmian w gospodarce okazały się… zapowiedziami. I tak jest prawie ze wszystkim.

A przecież gospodarka jest najważniejsza. To ona tworzy miejsca pracy, większe płace i rozwija kraj. Nie kolejny pomnik, muzeum czy stołki dla swoich.

Gospodarka, głupcze!