CBA w siedzibie Alior Banku

Śledztwo ws. Ruchu.

Funkcjonariusze CBA na polecenie Prokuratury Okręgowej w Krakowie przeprowadzili przeszukania w siedzibach Alior Banku i Ruchu. Przeszukania to wynik śledztwa dot. nieprawidłowości z udzieleniem przez Alior kredytów Ruchowi.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Rzecznik Prokuratury Okręgowej Janusz Hnatko poinformował, że śledztwo jest rozwojowe i znajduje się na początkowym etapie, a zgromadzone dotychczas materiały wskazują, że w latach 2012-2018 osoby działające w imieniu Ruchu mogły posłużyć się nierzetelną dokumentacją finansową tej spółki, w celu uzyskania linii kredytowej w Alior Banku w wysokości 153 mln 600 tys. złotych.

Właścicielem Ruchu jest firma Lurena Investments Igora Chalupca. Za pierwszego rządu PiS był on prezesem PKN Orlen. To właśnie za jego prezesury Orlen przejął litewską rafinerię w Możejkach.

Źródło: RMF FM