Roman Giertych prokuratorem generalnym i ministrem sprawiedliwości w nowym rządzie?

Faworyt opozycji.

Mec. Roman Giertych jest typowany przez opozycję na ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego po utracie przez PiS władzy w 2019 roku. O właścicielu jednej z najskuteczniejszych warszawskich kancelarii ciepło wypowiadają się szczególnie politycy największej partii opozycyjnej. Dziś adwokat broni wielu polityków formacji Donalda Tuska i Grzegorza Schetyny.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Według rozmówców Wirtualnej Polski to właśnie mec. Giertych będzie najskuteczniejszy w czyszczeniu prokuratury i resortu z ludzi Zbigniewa Ziobry. Swoje poparcie dla mec. Giertycha wyraził na Twitterze były szef dyplomacji Radosław Sikorski. – Nie jestem  bezstronny, ale dałby radę – napisał na Twitterze.

Sam adwokat odpowiedział żartobliwie:  – No nie wiem. Opinia publiczna mogłaby podejrzewać mnie o zbytnie faworyzowanie PiS, gdyż byłem w rządzie Kaczyńskiego 🙂

Źródło: Wirtualna Polska