17 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpiniePSL ostrzega przed podwyżkami cen energii i przedstawia projekt obniżenia podatku VAT...

PSL ostrzega przed podwyżkami cen energii i przedstawia projekt obniżenia podatku VAT na prąd

Rosnące w szalonym tempie ceny energii to między innymi efekt zaniedbań rządu w zakresie rozwoju odnawialnych źródeł energii. Sprawę nagłaśnia PSL, które ostrzega, że rząd całkowicie podporządkowany jest lobby węglowemu a to wiąże się z podwyżkami cen prądu. Rozwiązaniem problemu może być wsparcie dla zielonej energii. Ludowcy mają pomysł jak to zrobić. Projekt PSL został przedstawiony w Sejmie.

– PiS blokuje Polakom dostęp do taniego prądu, a ceny drastycznie idą w górę. To kompletnie niezrozumiałe – alarmuje Mieczysław Kasprzak, poseł PSL. Ludowcy wspólnie proponują obniżenie VAT przy tzw. instalacjach prosumenckich z 23% do 8%. – Zarówno na wsi, jak i w miastach jest mnóstwo gospodarstw zainteresowanych tym sposobem pozyskiwania energii. VAT im w tym przeszkadza – tłumaczy poseł PSL.

Reklamy

Innym niezrozumiałym działaniem jest podjęta przez polityków partii rządzącej tzw. ustawa antywiatrakowa. Rząd jednym ruchem wyeliminował większość nowych inwestycji oraz zwiększył czterokrotnie opodatkowanie istniejących farm wiatrowych. Tymczasem energia wiatrowa i słoneczna to najlepszy sposób na pozyskiwanie czystego prądu. Technologie te stają się coraz bardziej wydajne a koszty pozyskania spadają.

 

 

Musisz o tym wiedzieć!