PSL ostrzega przed podwyżkami cen energii i przedstawia projekt obniżenia podatku VAT na prąd

Rosnące w szalonym tempie ceny energii to między innymi efekt zaniedbań rządu w zakresie rozwoju odnawialnych źródeł energii. Sprawę nagłaśnia PSL, które ostrzega, że rząd całkowicie podporządkowany jest lobby węglowemu a to wiąże się z podwyżkami cen prądu. Rozwiązaniem problemu może być wsparcie dla zielonej energii. Ludowcy mają pomysł jak to zrobić. Projekt PSL został przedstawiony w Sejmie.

– PiS blokuje Polakom dostęp do taniego prądu, a ceny drastycznie idą w górę. To kompletnie niezrozumiałe – alarmuje Mieczysław Kasprzak, poseł PSL. Ludowcy wspólnie proponują obniżenie VAT przy tzw. instalacjach prosumenckich z 23% do 8%. – Zarówno na wsi, jak i w miastach jest mnóstwo gospodarstw zainteresowanych tym sposobem pozyskiwania energii. VAT im w tym przeszkadza – tłumaczy poseł PSL.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Innym niezrozumiałym działaniem jest podjęta przez polityków partii rządzącej tzw. ustawa antywiatrakowa. Rząd jednym ruchem wyeliminował większość nowych inwestycji oraz zwiększył czterokrotnie opodatkowanie istniejących farm wiatrowych. Tymczasem energia wiatrowa i słoneczna to najlepszy sposób na pozyskiwanie czystego prądu. Technologie te stają się coraz bardziej wydajne a koszty pozyskania spadają.