Dzięki posłom Kukiza zapłacimy drożej. Wszystko przez ustawę o VAT

Ceny towarów i usług mogły by być niższe, dzięki obniżeniu VAT do poziomu 22%. Jednak zachowanie posłów Kukiza zdecydowało o tym, że będziemy płacić więcej. Wczoraj Sejm głosował utrzymanie podwyżki podatku VAT. Posłowie opozycji nie szczędzili gorzkich słów i podkreślali, że była szansa na obniżenie cen. Kolejny raz klub Kukiza okazał się KuPiSem – mówili.

“Dzięki posłom #KuPiS’15, a w szczególności marszałkowi Tyszka, kolejny raz podniesiono Polakom podatki. Dziś PiS nie dysponuje samodzielną większością. Była szansa na zerwanie kworum. Ustawa nie zostałaby uchwalona. Ale cóż, tak dzieje się, gdy ktoś wybiera rolę przystawki.” – pisał Borys Budka.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Kukiz15 pomógł PiS uchwalić kolejne utrzymanie podatku VAT na poziomie 23%. PiS nie mial dziś potrzebnej liczby posłów w Sejmie, wiec gdyby klub Kukiz15 nie zagłosował razem z PiS, to Polacy zaoszczędziliby 8 mld zł w roku 2019!” – dodawał Mirosław Suchoń.

Taką cenę płacimy za polityczne kupczenie. Przykre.