Szczują na sędzię prowadzącą sprawę Kaczyński – Wałęsa. Poszło o koszulkę

Sędzia pod ostrzałem.

Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku zeznawali wczoraj Jarosław Kaczyński i Lech Wałęsa. Prezes PiS pozwał swojego dawnego szefa za wpis na Facebooku. Wyrok zostanie ogłoszony 6 grudnia, ale tuż po rozprawie w sieci pojawił się atak trolli i zwolenników PiS na sędzię, która prowadziła rozprawę.

Reklamy

Weronika Klawonn, bo o niej mowa, miała według zwolenników PiS pokazywać się publicznie (na demonstracjach) w koszulce z napisem „Konstytucja”. W takiej samej koszulce pojawił się w sądzie były szef prezesa PiS. Do sprawy odniósł się rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości Jan Kanthak.

– Jeśli sędzia jest w tej samej koszulce, w której przyszedł pozwany, i później swoim zachowaniem pokazuje pewne faworyzowanie strony pozwanej, traktowania strony pozwanej jakby była powodem, czyli zupełnie odwrócenie o 180 stopni tego, jak to powinno wyglądać, to mamy pewne wątpliwości. Uważam, że strona powoda, czyli prezesa Jarosława Kaczyńskiego, czyli jego pełnomocnik, mógłby podnieść, jeśli chodzi o wyłączenie sędziego, ze względu na podejrzenie braku bezstronności – powiedział rzecznik ministerstwa, na antenie państwowego radia.

Źródło: Polskie Radio