Mistrzowie kierownicy.

Ponad 5,3 mln złotych przeznaczono na nagrody w utworzonej na początku roku Służbie Ochrony Państwa. Formacja, która zastąpiła Biuro Ochrony Rządu istnieje krócej niż rok, ale przełożeni zdecydowali wręczać rekordowe nagrody. Funkcjonariusze otrzymali je m.in. za wyniki w zawodach sportowych.

Reklamy

Średnia wysokość nagrody to 2860 złotych. Szef SOP dostał w sumie 14 tys. złotych nagród, a jego zastępcy od 10 do 12 tys. złotych. O ich przyznaniu zdecydował szef MSWiA Joachim Brudziński.

Sytuacja jest o tyle dziwna, że funkcjonariusze SOP od początku roku uczestniczyli już w czternastu zdarzeniach drogowych. Ponadto ze służby odeszły dziesiątki doświadczonych funkcjonariuszy daw. BOR. Mimo, że nowy szyld miał ocieplić wizerunek zszargany licznymi kolizjami BOR-owców sytuacja jest coraz gorsza. Wizerunek SOP runął po wywiadzie jaki udzielił szef formacji – generał Tomasz Miłkowski w TVN 24. Przekonywał m.in., że wypadki się zdarzają, bo „tak ruch drogowy czasami wygląda”.

Źródło: Super Express

Poprzedni artykułABW w domu dziennikarza, który ujawnił nazistowskie praktyki. To zamach na wolność słowa i zastraszanie
Następny artykułPozwy przeciw propagandystom władzy. Czas pokazać TVP, co oznacza prawo!