23 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpiniePolityka krajowaLeszek Miller jedynką Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego? Tuska ma powody do...

Leszek Miller jedynką Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego? Tuska ma powody do zadowolenia

Opozycja razem.

– Przedwyborcza deklaracja Millera o poparciu kandydatury Trzaskowskiego i późniejsze publiczne stwierdzenie, że Tusk „byłby najlepszym prezydentem” powoduje, iż w siedzibie SLD na Złotej narasta niepokój, że powstanie duży blok pod patronatem Tuska, gdzie na listy wyborcze zostaną zaproszone wybrane osoby z SLD (Miller, Cimoszewicz) bądź z Sojuszem kojarzone, tak jak np. Marek Belka. I na to Czarzasty nie będzie miał już najmniejszego wpływu – informuje Aleksandra Jakubowska, była rzecznik prasowa rządu Józefa Oleksego, rządu Włodzimierza Cimoszewicza i szefowa gabinetu politycznego premiera Leszka Millera.

Reklamy

Jak podkreśla Jakubowska „Tusk w Warszawie nie spotyka się z Czarzastym ani nawet z Kwaśniewskim, tylko z Leszkiem Millerem”. – Tak więc koncepcja Europy+ Bis, pod patronatem Aleksandra Kwaśniewskiego, na czele z Czarzastym i Robertem Kwiatkowskim rozwiewa się pomału jak sen srebrny Salomei – podsumowuje dziennikarka.

Źródło: wPolityce / Aleksandra Jakubowska

Musisz o tym wiedzieć!