Bezprawie i niesprawiedliwość.

Sędzia Wojciech Łączewski złoży skargę do wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na premiera Mateusza Morawieckiego. To pokłosie wielomiesięcznego ignorowania pisma, jakie sędzia skierował do szefa rządu. Sędzia domaga się od Morawieckiego wyjaśnień w związku z wypowiedzią rzeczniczki rządu Joanny Kopcińskiej.

Reklamy

– Chcemy, by nigdy więcej nie było sędziów na telefon, sędziego Łączewskiego i innych, którzy mają pewne karty, których nie powinien mieć sędzia wydający sprawiedliwe wyroki – mówiła Kopcińska w trakcie spotkania z dziennikarzami.

Po tej wypowiedzi sędzia skierował do Morawieckiego pismo, w którym pytał, czy jest to oficjalne stanowisko Rady Ministrów i czy premier, koordynator służb specjalnych i jego zastępca zlecali działania mające na celu „wyeliminowanie go z zawodu sędziego”.

Premier zignorował zarówno pismo, jak i ponaglenie. Teraz do sądu trafi skarga na bezczynność. Grzywna jaka grozi Morawieckiemu wynosi dziesięciokrotność przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia – czyli ok. 43 tys. złotych. Sędzia chce również zobowiązania premiera do natychmiastowej odpowiedzi.

– Sądzę, że pan premier Morawiecki będzie miał teraz możliwość przetestowania w praktyce sprawności wymiaru sprawiedliwości po reformie, jaką proponował jego rząd, i z której ostatecznie się wycofał, przynajmniej częściowo – komentuje sędzia Łączewski.

Źródło: Onet

Poprzedni artykułWarcholstwo w TVP! Gmyz ignoruje wyroki sądów. Jest wniosek o przymuszenie do wykonania
Następny artykułPolska wraca na kolana. PiS przestraszył się Amerykanów i wycofuje zarzuty przeciwko TVN