Co za arogancja! Szokująca wypowiedź Romaszewskiej o aferze KNF

Zofia Romaszewska jest doradcą prezydenta. Zapytana o sprawę afery KNF, która stawia PiS w bardzo złym świetle, udzieliła zaskakującej wypowiedzi. Według Romaszewskiej prokuratura uznała, że Marek Chrzanowski, oskarżany o żądanie łapówki od właściciela banku, jest… człowiekiem uczciwym. I dlatego prokuratura miała dać mu czas na zabranie z biura dokumentów i notatek. Przypomnijmy, że prokuratura wystawiła zlecenie na przeszukanie siedziby KNF dopiero po tym, jak Chrzanowski wyszedł ze swojego gabinetu.

Arogancja i buta przebijająca się z wypowiedzi doradcy prezydenta są porażające. Afera KNF – przypomnijmy – to afera korupcyjna na szczytach władzy. Najwyższy urzędnik odpowiadający za bezpieczeństwo systemu bankowego a więc tak naprawdę człowiek, który odpowiadał za bezpieczeństwo naszych pieniędzy, miał – według właściciela banku – chcieć wymusić łapówkę w wysokości 40 milionów złotych. Tego nie da się wytłumaczyć. Nie można mówić, że prokuratura uznała go za uczciwego człowieka.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


W cywilizowanym państwie takie wypowiedzi jak Romaszewskiej oznaczałaby kres kariery jakiegokolwiek człowieka, pracującego za publiczne pieniądze.