Nowa książka Romana Giertycha.

– Za rok, gdy PiS straci władzę, nie będziemy mieli już tylu okazji do śmiechu z głupoty prezentowanej przez osoby z dumą prężące się na stanowiskach ministerialnych czy ławach poselskich. Nadto dzisiejsze czasy to świetna okazja, aby zastanowić się nad Polską i strukturą naszej demokracji wyraźniej, niż w czasie tego śmieszno-strasznego okresu rządów Jarosława Kaczyńskiego – przekonuje mec. Roman Giertych w swojej najnowszej książce „W obronie Konstytucji: Kronika Dobrej Zmiany II”.

Reklamy

– Teraz w obliczu tego, że opozycja otrzymała w sumie więcej głosów niż partia Jarosława Kaczyńskiego zacznie się wielka metamorfoza. PiS będzie się przekształcać. Ubiorą się w „stroje” baranków i aniołków. Ogłoszą, że oni zawsze bronili Konstytucji RP, że nigdy nie łamali prawa, że wspierali opozycję, która nie wiadomo dlaczego ich ciągle atakuje. Ogłoszą, że pragną pluralizmu w mediach (ogłoszą to oczywiście w TVP, którą zamienili w swoją prywatną firmę public relations). Będą podkreślać, że są Europejczykami, że kochają Unię Europejską może trochę bardziej dojrzale niż opozycja, ale za to mocniej. Schowają swoich wariatów (chociaż może wszystkich nie dadzą rady). Za moment przedstawią się jako zupełnie nowa, świeża, modernizująca się centro prawica. O ile z sondaży nie wyjdzie im, że lepiej przedstawić się jako centrolewica – przewiduje przygotowania PiS do wyborów do Parlamentu Europejskiego mec. Giertych.

Właściciel jednej z najskuteczniejszych warszawskich kancelarii podkreśla, że PiS będąc w apogeum władzy „robiło wszystko, aby zamienić polską demokrację w fasadę, nasze państwo uczynić prywatnym folwarkiem prezesa tej partii, a pozycję międzynarodową wypracowaną przez 30 lat zastąpić izolacjonizmem i nacjonalizmem”.

– W czasie trzech najbliższych kampanii wyborczych, które mają kluczowe znaczenie dla przyszłości Polski, zapis tego okresu zawarty w książce pozwoli nam pamiętać, czym naprawdę jest PiS – podkreśla adwokat.

– Mam nadzieję, że za parę, paręnaście lat (…) nasze dzieci nie będą mogły uwierzyć, jak Polacy dopuścili do rządów ludzi tak śmiesznych, banalnych, prymitywnych i nieprofesjonalnych, jakimi są obecni włodarze Polski – podsumowuje we wstępie mecenas.

Pierwsza część „Kroniki Dobrej Zmiany” ukazała się pod koniec 2017 roku i szybko stała bestsellerem. Część druga do księgarni trafi w piątek 30 listopada.

Źródło: „W obronie Konstytucji” Roman Giertych

Poprzedni artykułProkurator Piotrowicz pozwany przez prezesa Sądu Najwyższego. Ma zapłacić 50 tysięcy na cele społeczne i przeprosić
Następny artykułNie tylko Policja. Suwalska Służba Więzienna ma dość Zielińskiego