Prezes NBP ustąpi? Spin doktor PiS: nie widzę powodów do dymisji

Burza po zatrzymaniu.

– Nie widzę powodów, żeby prezes Glapiński w tej chwili musiał się podawać do dymisji. (…) Trudno stawiać zarzut prezesowi Narodowego Banku Polskiego, że jeden z jego podopiecznych zbłądził. (…) Wydaje mi się, że trzeba by było udowodnić, że pan prezes Narodowego Banku Polskiego wiedział o tym, co się działo – bronił Adama Glapińskiego wicemarszałek Senatu i wieloletni spin doktor PiS Adam Bielan. Pytania o przyszłość szefa NBP odżyły po tym, jak były już szef Komisji Nadzoru Finansowego Marek Ch. usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści osobistej przez inną osobę.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Spec od wizerunku PiS przekonywał też, że Ch. „odpowiedzialność polityczną poniósł błyskawicznie”, mimo, że podał się do dymisji dopiero po zainteresowaniu się aferą KNF przez premiera (wcześniej twierdził, że nie widzi powodów, dla których miałby ustąpić). Ch. grozi do 10 lat więzienia.

Źródło: TVN 24