[Counter-Box id="1"]

Ludowcy są trzecią siłą polityczną w Polsce i nie zmienią tego żadne sondaże. Najbardziej wiarygodnym sondażem były ostatnie wybory – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz w programie telewizyjnym. PSL był wielokrotnie atakowany w czasie swoich 123 lat istnienia. Przed II wojną światową atakowała go sanacja, po wojnie próbowali zniszczyć komuniści, teraz PiS. Jednak ludowa idea jest silniejsza.

Kosiniak-Kamysz jest  najlepiej ocenianym liderem partyjnym w Polsce. Wskaźniki zaufania lidera ludowców są znacznie wyższe od tych, które osiąga Jarosław Kaczyński, Grzegorz Schetyna czy Katarzyna Lubnauer. Nic więc dziwnego, że wywołuje to wściekłość jego politycznych konkurentów ze strony PiS. Mimo, że Kosiniak-Kamysz jest równocześnie najmłodszym liderem partyjnym w Polsce, cechuje go ogromna rozwaga oraz polityczny rozsądek. Nawet jego wrogowie cenią w nim odwagę i zdolność porywania tłumów.

Reklamy

Kosiniak-Kamysz jest też niezwykle pracowity. Podczas gdy Jarosław Kaczyński siedzi w gabinecie, jest tam zamknięty w swojego rodzaju bańce informacyjnej i unika spotkań z kimś innym niż zwolennikami PiS, prezes ludowców jeździ po całym kraju i spotyka się z mieszkańcami miast, miasteczek, wsi, rolnikami, przedsiębiorcami, nauczycielami. Jego wielką siłą jest umiejętność zjednywania sobie nawet niechętnych mu osób.

Warto przypomnieć, że PSL zapoczątkował w Polsce politykę prorordzinną. To za czasów Kosiniaka-Kamysza wprowadzono dłuższe urlopy rodzicielskie, program Maluch czy 1000 złotych dla rodzin. PiS kopiował potem te rozwiązania, zmieniał ich nazwy.

Poprzedni artykułPrezes NBP ustąpi? Spin doktor PiS: nie widzę powodów do dymisji
Następny artykułMali przedsiębiorcy mają dość podwyżek ZUS. Składki wzrosły prawie dwukrotnie