Jest decyzja. “Niezwykle uczciwy, szlachetny i honorowy” szef KNF aresztowany na 2 miesiące.

“To człowiek niezwykle uczciwy, szlachetny, honorowy i wybitny profesjonalnie […] Obyśmy mieli więcej takich 37-letnich profesorów w pełni profesjonalnych, uczciwych i szlachetnych” – mówił niedawno o Marku Ch.  Adam Glapiński, przyjaciel Jarosława Kaczyńskiego. Sąd chyba nie podzielił tej opinii, bo w nocy zdecydował o aresztowaniu byłego szefa KNF na dwa miesiące. Powodem są poważne zarzuty i wysokie prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa.

Zatrzymanie Marka Ch. a teraz areszt rzuca jednak cień na najwyższe osoby w państwie. W tej sytuacji premier powinien podać się do dymisji a Sejm zdecydować o przyspieszonych wyborach. Mamy bowiem do czynienia z potężną aferą na szczytach władzy. Jedną z wielu, które dzieją się ostatnio w Polsce, jak choćby afera SKOK.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Hipokryzja i obłuda tych, którzy bronią aferzystów jest nieprawdopodobna. Jeden członek tercetu jest już w więzieniu. Co dalej?