„Obraz partii PiS jako podmiotu, który poza […] działalnością polityczną podejmuje […] działania przestępcze w sposób ciągły i zorganizowany”. Internauci komentują.

Kancelaria prawna, reprezentująca PiS, skierowała bezprecedensowe pismo do jednego z dziennikarzy Gazety Wyborczej. Domaga się w nim usunięcia wpisu z internetu oraz wpłaty 15 tysięcy złotych. Jednak internauci, którzy komentowali pismo, zwrócili uwagę na pewien znamienny fragment. Chodzi o słowa „…wyłania się obraz partii PiS jako podmiotu, który poza regularną działalnością polityczną podejmuje również działania przestępcze w sposób ciągły i zorganizowany”.

Wojciech Sadurski krótko podsumował „Ostro, ale coś w tym jest”.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Swoją drogą to chichot historii. PiS wprowadził do publicznego obiegu setki pejoratywnych określeń swojej konkurencji politycznej. Teraz oburza się na wpisy w internecie…