Na zlecenie Ministerstwa Sprawiedliwości firma żony Marka Ch. realizowała projekt „Analiza struktury organizacyjnej sądownictwa powszechnego”. Efektem projektu było powstanie obszernego dokumentu, związanego z sądownictwem. Nad celowością tego typu analizy czy wybranych metod badawczych można dyskutować, ale sprawa ma inny, dużo ciekawszy wymiar. Obrazuje bowiem mechanizm przekazywania zleceń i pieniędzy osobom powiązanym z władzą.

Ale to nie koniec sprawy. TŻona byłego szefa KNF zajmuje jednocześnie stanowisko wicedyrektora w NBP oraz prowadzi działalność gospodarczą i jest prezesem spółki. To wygląda na ewidentny konflikt interesów!

Reklamy

„Korupcja, nepotyzm i kolesiostwo rozlały się dzisiaj po Polsce w rozmiarach wcześniej nieznanych” – to słowa Jarosława Kaczyńskiego. „Sprawiedliwość jest ciągle zadaniem do wykonania.” Coś w tym rzeczywiście jest. I można zadać pytanie, ile takich zleceń krąży między różnymi firmami, powiązanymi z władzą? A wszystko finansowane z naszych pieniędzy.

Sprawę ujawnił Michał Kuczyński.

Poprzedni artykułChojna-Duch podpisała się pod dokumentami o zniesieniu sankcji VAT? Narastają wątpliwości wobec zeznań byłej minister
Następny artykułCejrowski znika z TVP. Kara za obrażanie ambasador USA?