Żona Marka Ch. ma firmę, która dostaje zlecenia od rządu a jednocześnie pracuje w NBP. To konflikt interesów?

Na zlecenie Ministerstwa Sprawiedliwości firma żony Marka Ch. realizowała projekt “Analiza struktury organizacyjnej sądownictwa powszechnego”. Efektem projektu było powstanie obszernego dokumentu, związanego z sądownictwem. Nad celowością tego typu analizy czy wybranych metod badawczych można dyskutować, ale sprawa ma inny, dużo ciekawszy wymiar. Obrazuje bowiem mechanizm przekazywania zleceń i pieniędzy osobom powiązanym z władzą.

Ale to nie koniec sprawy. TŻona byłego szefa KNF zajmuje jednocześnie stanowisko wicedyrektora w NBP oraz prowadzi działalność gospodarczą i jest prezesem spółki. To wygląda na ewidentny konflikt interesów!

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Korupcja, nepotyzm i kolesiostwo rozlały się dzisiaj po Polsce w rozmiarach wcześniej nieznanych” – to słowa Jarosława Kaczyńskiego. “Sprawiedliwość jest ciągle zadaniem do wykonania.” Coś w tym rzeczywiście jest. I można zadać pytanie, ile takich zleceń krąży między różnymi firmami, powiązanymi z władzą? A wszystko finansowane z naszych pieniędzy.

Sprawę ujawnił Michał Kuczyński.