Kolega Szydło zarobił ponad milion złotych w państwowej spółce

Przyjaciele i spółki.

Dobry znajomy Beaty Szydło Zdzisław Filip zarobił 1,4 mln złotych w trzy lata. Po wygranych przez PiS wyborach Filip, którego Szydło zna od podstawówki, został na początku 2016 roku prezesem państwowej spółki Tauron Wydobycie.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


W pierwszym roku zarobił 451 tysięcy złotych, rok później było to 359 tysięcy, zaś w 2018 przez 8 miesięcy dostał 333 tysiące. Jak ujawnia Wirtualna Polska Filip łącznie zarobił aż 1,43 miliona złotych. Oświadczenie kolegi Szydło jest jawne, bo w kadencji 2014-2018 był radnym sejmiku małopolskiego.

– Sprawdził się jako kaowiec organizujący chłopom barbórki. I tyle. Taki ktoś nie może zajmować tak ważnego stanowiska tylko dlatego, że był lojalny i chciałby na stare lata zarabiać po 35 tysięcy miesięcznie – oceniał Filipa w rozmowie z „Dziennikiem Polskim” Marek Sowa, poseł opozycji, były marszałek  Małopolski.

Źródło: Wirtualna Polska / InnPoland