26 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpiniePolityka krajowaOpozycja zawiadamia prokuraturę ws. możliwego przekazywania pieniędzy SKOK Wołomin politykom PiS

Opozycja zawiadamia prokuraturę ws. możliwego przekazywania pieniędzy SKOK Wołomin politykom PiS

SKOK na kasę.

Posłowie opozycji zapowiedzieli złożenie zawiadomienia do prokuratury ws. rzekomego przekazywania pieniędzy SKOK Wołomin politykom PiS. O tym, że taki proceder miał miejsce zeznał przed sądem kapitan Piotr P., były oficer WSI, przez lata bliski politykom PiS bohater afery SKOK Wołomin. – Jeżeli sąd usłyszy, że czołowe nazwiska polityków, którzy są dziś u władzy np. poseł Sasin, senator J., senator B., są to osoby, które bardzo dobrze znam i otrzymywały od nas ze SKOK pieniądze. Mówię w liczbie mnogiej, ponieważ nie byłem jedyną osobą, która przekazywała tym panom koperty z banknotami – brzmi fragment jego zeznań przed sądem.

Reklamy

Wymieniony z nazwiska poseł Sasin twierdzi, że to nieprawda i zapowiedział złożenie pozwu przeciwko P. Z kolei poseł opozycji Arkadiusz Myrcha w trakcie konferencji prasowej powiedział, że zeznania P. to „druzgocące oskarżenia w stosunku do kilku polityków PiS”. – Padły oskarżenia o to, że osoby, które są oskarżone w tej aferze, przekazywały wprost pieniądze politykom Prawa i Sprawiedliwości. (…) Od tych kilku dni ani prokuratura, ani CBA, które powinno się takimi sprawami zajmować w pierwszej kolejności, nie podjęło jakichkolwiek działań – dodał Myrcha. I w związku z bezczynnością podwładnych Mariusza Kamińskiego i Zbigniewa Ziobry opozycja postanowiła złożyć zawiadomienie do prokuratury o „wszczęcie postępowania i zbadanie czy faktycznie składniki majątkowe osób, które zostały wskazane przez oskarżonego Piotra P., mają swoje rzeczywiste pokrycie, czy też mogły być faktycznie sfinansowane z nielegalnie przekazywanych pieniędzy od osób zamieszanych w aferę SKOK Wołomin”.

Źródło: Business Insider

Musisz o tym wiedzieć!