Tańczą jak w transie? Internauci oburzeni zachowaniem członków rządu, piszą o sekcie

Liczne głosy oburzenia płyną z internetu po ujawnieniu nagrania z dziwnego tańca członków rządu i wysokich członków partii na spotkaniu u Tadeusza Rydzyka, które przyjęło dość kuriozalną formę.  Wiele osób, w tym Agnieszka Holland, pisze o sekcie. “Kaczynski robi to co sie nalezy ‼️Sklada Hold Torunski PiS to sekta Rydzyka ❗️Bez Rydzyka i jego rodziny radia Maryja Kaczynski dawno byłby na śmietniku historii” – brzmi jeden z komentarzy.

Jeden z internautów przypomniał nawet cechy, którymi charakteryzują się sekty: 

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


  1. Bezgraniczna wiara członków w jeden i zmuszanie do wierzenia.

2. Lider, którego trzeba słuchać, nazywa się go geniuszem, mistrzem, nie dotyczą go jej zasady.

3. Scentralizowany system władzy, najważniejszy jest geniusz – guru, a pod nim jego najbliżsi ludzie. Decydują o wszystkim.

4. Brak możliwości wglądu w życie tej grupy, kiedy nie jest się jej członkiem.

5. Wielu wrogów zewnętrznych, którzy w sposób prawdziwy lub wyimaginowany zagrażają sekcie i jej ideom.

6. Oddzielenie się od społeczeństwa, tworzenie swoich własnych praw i zasad, izolacja od normalnych spraw i ludzi.

7. Wykorzystywanie technik manipulacyjnych w odniesieniu do osób, które są podatne na manipulacje.

8. Silne związywanie ludzi z sektą, m.in. poprzez zmuszanie do decyzji i działań, które nie mogą być ujawnione na zewnątrz,

9. Fanatyczne utrzymywanie sekty tak, by jej członkowie byli wciąż przekonywanie o prawdziwości swojego postępowania. Ludzie poza sektą mają w błędzie a tylko władze sekty mają tajemną wiedzę o prawdzie.