Na Warmii i Mazurach mieszka 1,4 miliona Polaków. W ramach programu Mieszkanie Plus nie oddano tu ani jednego mieszkania, ujawnił poseł opozycji prodemokratycznej, Jacek Protas, który zapytał o postępy program ministerstwo infrastruktury.  „To wyjątkowa nieudolność i osobista porażka premiera Morawieckiego” – skomentował.

W odpowiedzi na interpelacje posła można przeczytać m.in. „W województwie warmińsko-mazurskim dotychczas nie zakończono żadnych inwestycji, natomiast planowane jest rozpoczęcie inwestycji mieszkaniowych we współpracy z lokalnym samorządem (w formule zbliżonej do Partnerstwa Publiczno-Prywatnego). Analizowane są 2 projekty w Nidzicy oraz w Elblągu. Łącznie może tam powstać 287 mieszkań o wartości 73,2 mln zł. Jednocześnie informuję, że liczba projektów znajdujących się w trakcie analiz zmienia się z dnia na dzień, stąd trudno o jednoznaczne dane dotyczące lokalizacji i kwot. Dotychczas nie zakończono żadnych inwestycji w woj. warmińsko-mazurskim”.

Reklamy

No cóż, to po prostu porażka propagandy i skutki składania obietnic bez pokrycia. Socjalistyczne pomysły PiS mogą być nie tylko drogie a nawet szkodliwe dla społeczeństwa, ale przede wszystkim – przy takiej nieudolnej ekipie – trudne do spełnienia. A przecież pismo mówi „po owocach ich poznacie”. Tymczasem owoców brak.

źródło: Dziennik Elbląski, Twitter

Poprzedni artykułPodwyżki cen opłat, towarów i usług nieuniknione. Prezydent Rzeszowa ostro do Morawieckiego.
Następny artykułRydzyk założył partię. Zabiera polityków PiS