28 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpiniePrezes radia Gdańsk, mianowany przez PiS, chce zwolnić niepokornych dziennikarzy?

Prezes radia Gdańsk, mianowany przez PiS, chce zwolnić niepokornych dziennikarzy?

Prezes radia Gdańsk, mianowany przez PiS, chce zwolnić wieloletnich dziennikarzy rozgłośni. Nieoficjalnie powodem zwolnienia ma być chęć zatrudnienia własnych „sprawdzonych” osób, bo dziennikarze są niepokorni i nie chcą realizować linii narzucanej odgórnie. Słuchacze protestują i zbierają podpisy pod listami do Mateusza Morawiecki oraz Rady Mediów Narodowych. Odbył się również protest pod siedzibą radia.

Sami dziennikarze dowiedzieli się o sprawie ostatni. A Dariusz Wasielewski, prezes radia Gdańsk, to człowiek z ramienia partii, kandydował na radnego Gdańska z listy PiS, był też rzecznikiem „Solidarności”, gdy związkiem kierował Janusz Śniadek. Śniadek zarządza aktualnie strukturami PiS w regionie. Wasielewski był już prezesem Radia Gdańsk, w latach 2006-2011.

Reklamy

Radio Gdańsk ma nieduży udział w lokalnym rynku, aktualnie jest to 8%. Ale jest to miejsce, gdzie partia może zatrudniać kolejnych znajomych i działaczy – w końcu to państwowe pieniądze, z naszych podatków… Słuchacze są z tej perspektywy mało ważni.

Musisz o tym wiedzieć!