Komisja Europejska wściekła na PiS. Biorą dotacje na drogi i nie informują o tym Polaków

Lans za nieswoje pieniądze.

Komisja Europejska wysłała skargę do ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego. KE zirytował fakt, że PiS na czele z premierem Mateuszem Morawieckim, otwierając nowe drogi nie informuje, o unijnym wkładzie w ich powstanie. PiS po prostu bierze pieniądze z dotacji, a sukces przypisuje sobie!

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Sprawa jest tym bardziej napięta, że tylko w ostatnich miesiącach w Polsce otworzono kilka odcinków dróg ekspresowych – właśnie dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej. Przed wyborami samorządowymi premier Morawiecki z wierchuszką PiS otwierał odcinek trasy S8 między Warszawą a Białymstokiem. Zabrakło jednak informacji, że fragment między Wyszkowem a węzłem Poręba (ok. 13 km) była finansowana ze środków unijnych w ramach projektu obejmującego wszystkie odcinki tej trasy w granicach województwa mazowieckiego (od Wyszkowa do granicy). Wsparcie unijne wyniosło ok. 663 mln złotych!

– To niezwykle rozczarowujące i niepokojące, że bardzo istotne finansowanie unijne tych projektów nie było podkreślone w trakcie tych ceremonii – stwierdzają w liście unijni urzędnicy, podkreślając, że na otwarcie nie zaproszono żadnego przedstawiciela Komisji Europejskiej.

Źródło: Onet / Rzeczpospolita