Lans za nieswoje pieniądze.

Komisja Europejska wysłała skargę do ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego. KE zirytował fakt, że PiS na czele z premierem Mateuszem Morawieckim, otwierając nowe drogi nie informuje, o unijnym wkładzie w ich powstanie. PiS po prostu bierze pieniądze z dotacji, a sukces przypisuje sobie!

Sprawa jest tym bardziej napięta, że tylko w ostatnich miesiącach w Polsce otworzono kilka odcinków dróg ekspresowych – właśnie dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej. Przed wyborami samorządowymi premier Morawiecki z wierchuszką PiS otwierał odcinek trasy S8 między Warszawą a Białymstokiem. Zabrakło jednak informacji, że fragment między Wyszkowem a węzłem Poręba (ok. 13 km) była finansowana ze środków unijnych w ramach projektu obejmującego wszystkie odcinki tej trasy w granicach województwa mazowieckiego (od Wyszkowa do granicy). Wsparcie unijne wyniosło ok. 663 mln złotych!

– To niezwykle rozczarowujące i niepokojące, że bardzo istotne finansowanie unijne tych projektów nie było podkreślone w trakcie tych ceremonii – stwierdzają w liście unijni urzędnicy, podkreślając, że na otwarcie nie zaproszono żadnego przedstawiciela Komisji Europejskiej.

Źródło: Onet / Rzeczpospolita

8
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
WALDIGrzegorzEdmundArondanka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anna
Gość
Anna

W Pcimiu wykonano drogę i parking za pieniądze unijne. Ponieważ jednak są to rejony rządów PiSu, więc tabliczkę informacyjną przykręcili tak, aby widać ją było tylko z łąki pod lasem. Dopiero nasze napomnienie spowodowało odwrócenie tablicy informacyjnej w kierunku drogi.

bolko
Gość
bolko

nie dziwie się ci ludzie blagę wynieśli z kościoła

Aron
Gość
Aron

Bo przecież propaganda dla ciemnego ludu musi być, ciemni wyznawcy pislamu to kupują.

Ewa
Gość
Ewa

Dobrze wiemy co oni potrafią aby było ich korzyścią do wyborów

danka
Gość
danka

Morawiecki ,juz kiedys klamal ,ze tylko na chodniki UE daje srodki .Klamcy

Edmund
Gość
Edmund

Pis to zło super zło.

WALDI
Gość
WALDI

To są cholerne ZŁODZIEJE, ZLODZIEJE ZŁODZIEJE, TEN CAŁY PIS I OBRZYDLIWY KACZYŃSKI

Grzegorz
Gość
Grzegorz

A kto z tej KE ma wątpliwości?