Sienkiewicz: Musimy w Polsce ograniczyć władzę zwycięskiej partii politycznej

Sienkiewicz o walce z państwem teoretycznym.

– W Polsce musimy ograniczyć władzę zwycięskiej partii politycznej. Musimy stworzyć mechanizmy nie tylko chroniące konstytucję, niezawisłość sądów, prokuratury, ale również zapobiegają sytuacji, w której partia polityczna wymienia państwo na siebie samą – stwierdził kapitan Bartłomiej Sienkiewicz, były oficer Urzędu Ochrony Państwa i były minister koordynator służb specjalnych, w trakcie spotkania z czytelnikami w Kielcach.

Według kpt. Sienkiewicz PiS zastępuje dziś polskie państwo. – To ugrupowanie cały czas przedstawia siebie jako ofiarę. Oni są cały czas pokrzywdzeni. Mit ofiary jest jednym z najsilniejszych polskich mitów. Bycie ofiarą oznacza brak odpowiedzialności. Nie dziwmy się ostatniej aferze w Komisji Nadzoru Finansowego. Oni się czują tak bardzo pokrzywdzeni, że dają sobie prawo do kradzieży. To są konsekwencje mitu ofiary – mówił były minister.

Na spotkaniu z czytelnikami nie zabrakło też krytycznych słów pod adresem polskiego Kościoła. – Państwo polskie zostawiło obywateli na łasce księży proboszczów. To jest istota szantażu Kościoła wobec ludzi. Jeżeli nie przyjmiesz na kolędę, nie będziesz miły, nie dasz na tacę, to ci ojca nie pochowamy. Mówię chociażby o miejscowościach wokół Kielc, a nawet całej Polski. Jeżeli zgadzamy się na tego rodzaju szantaż i takie nielegalne opodatkowanie, to co może obywatel myśleć o swoim państwie? – pytał retorycznie kpt. Sienkiewicz.

Źródło: Echo Dnia