28 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpiniePolityka krajowaKapelan Solidarności pedofilem? Giertych: Jeśli to prawda, to należy jego pomnik rozebrać,...

Kapelan Solidarności pedofilem? Giertych: Jeśli to prawda, to należy jego pomnik rozebrać, nazwy ulic, czy placów zmienić

Skandal wokół Jankowskiego.

Po głośnej publikacji „Gazety Wyborczej” o Henryku Jankowskim pojawia się coraz więcej głosów nawołujących do zmiany nazw ulic czy rozebrania pomnika kapelana Solidarności. Przypomnijmy – afera wybuchła po zeznaniach Barbary Borowieckiej, która twierdzi, że w dzieciństwie była molestowana przez Jankowskiego. Jednak lista ofiar ma być znacznie dłuższa i obejmować też chłopców.

Reklamy

Pomnik Jankowskiego w Gdańsku został, w nocy ze środy na czwartek, oblany czerwoną farbą, a obok ustawiono dziecięce buty i kartki z napisami „pedofil”. Teraz głos zabrał były minister edukacji.

– Przeczytałem tekst w „Gazety Wyborczej” o Ks. Jankowskim. Jeśli to prawda, to należy jego pomnik rozebrać, nazwy ulic, czy placów zmienić i odebrać mu wszystkie ordery i medale, które otrzymał (w tym ten, który mu dałem jako szef MEN za zasługi w okresie Solidarności) – napisał na Twitterze mec. Roman Giertych.

Źródło: Twitter / Wirtualna Polska / Gazeta Wyborcza

Musisz o tym wiedzieć!