Staniszkis o kulisach powstania partii Rydzyka: PiS jest po prostu niebezpieczny i za taki uważa go Kościół

Rydzyk z poparciem Kościoła.

– Sam Rydzyk robił wiele rzeczy, ale bardzo uważnie obserwuje scenę polityczną i myślę, że chce swoją inicjatywą osłabić PiS. PiS jest po prostu niebezpieczny i za taki uważa go Kościół. Hierarchowie rozumieją, czym jest zachodnia kultura i z niepokojem obserwują to, że PiS przesuwa Polskę na Wschód. Myślę, że Rydzyk jest jednym z narzędzi Kościoła w tej grze – stwierdziła niegdyś bliska PiS socjolog prof. Jadwiga Staniszkis.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Według prof. Staniszkis partia Tadeusza Rydzyka – Ruch Prawdziwa Europa – powstał jako przeciwwaga dla partii Jarosława Kaczyńskiego. Z cichym poparciem Kościoła.

– Rydzyk jest dużo bardziej skomplikowaną postacią niż stereotypy, które krążą na jego temat. Myślę, że się z Kościołem próbuje pogodzić, a jego powrót do polityki jest narzędziem, którego hierarchowie używają przeciwko demoralizacji szerzonej przez PiS. Jest swego rodzaju ochotnikiem, który realizuje tę politykę Kościoła – oceniła prof. Staniszkis.

Trudno jednak wyobrazić sobie innego koalicjanta dla partii Rydzyka niż… PiS.

Źródło: Super Express