Cisi sponsorzy Putina.

– Jak wynika z danych Eurostatu, w 2016 roku do Polski importowano 8,3 mln ton węgla. W 2017 roku było to 13,4 mln. W tym roku, zaledwie od stycznia do września do Polski przyjechało już ponad 14 mln ton obcego węgla. W trzech pierwszych kwartałach tego roku importowaliśmy więcej węgla niż przez cały poprzedni rok. Najwięcej węgla pochodziło właśnie z Rosji – 9,77 mln ton. To o 80 proc. więcej niż w zeszłym roku – podliczył red. Kacper Forreiter z Onetu.

Jednocześnie zmniejsza się wydobycie węgla kamiennego w polskich kopalniach. Politycy PiS pytani o proceder przez opozycję o nabierają wody w usta. Z kolei spin doktorzy PiS przekonują… że to dobry interes i wina Rosji. – Węgiel rosyjski jest bardzo tani w wydobyciu, dodatkowo są podejrzenia, że Rosjanie wręcz obniżają koszty transportu, tak żeby ten węgiel był na granicy UE jak najtańszy. (…) Jest to węgiel bardzo dobrej jakości. Bardzo trudno zablokować ten import, zwłaszcza, że działamy w ramach wspólnego rynku UE – tłumaczył senator PiS Adam Bielan w Onet Rano, pytany o to, dlaczego Polska sprowadza ten surowiec z Rosji.

Z kolei zastępca Zbigniewa Ziobry, Patryk Jaki pytany przez opozycję dlaczego PiS kupuje coraz więcej węgla z Rosji oskarżał o szerzenie… fake newsów.

Źródło: Onet

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Jean Jack PaleskyrichatTadeuszJADWIGA Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
JADWIGA
Gość
JADWIGA

PIS TO MAFIA , KTÓRA PIERZE SWOIM WYBORCOM MÓZGI

Tadeusz
Gość
Tadeusz

Jak się zamyka nasze kopalnie jako nierentowne, żeby uzależnić się energetycznie od zachodnich sąsiadów to w takiej sytuacji rzeczywiście żal dupę ściska.

richat
Gość
richat

To węgiel , który Rosja kradnie Ukrainie .

Jean Jack Palesky
Gość
Jean Jack Palesky

…hmm… gdy polski węgiel będzie tak tani jak rosyjski – nie trzeba będzie go sprowadzać, płacąc dodatkowo za transport. Zasady prostej ekonomii się kłaniają. Myśleć, myśleć, myśleć…

Jean Jack Palesky
Gość
Jean Jack Palesky

…hmm… mam 62 lata i doskonale pamiętam czasy prymatu polityki nad prostą ekonomią. Tel socjalistyczne czasy doprowadziły do sytuacji, w której Polacy kupowali wszystko na kartki. Czy nikt już tego nie pamięta ? Wara politykom od ekonomii. Ot i wszystko…