Chwilami aż nie chce się wierzyć, co wyprawia się w tym kraju. Pewien właściciel samochodu dostawczego postanowił przypomnieć władzy o podstawowym prawie, które obowiązuje w Polsce. Nie musiał długo czekać na reakcję. Gdy przyjechał na myjnię samochodową, podeszło do niego dwóch policjantów. Zapytali skąd ten napis a gdy dowiedzieli się, że zrobił go sam… spisali go.

Czyżby niedługo miała pojawić się policja kontroli myśli? A może tworzony jest rejestr miłośników konstytucji i przeciwników aktualnej władzy? Sytuacja jest absurdalna, bo napis Konstytucja nie jest (przynajmniej na razie) ani zakazany ani obraźliwy. No chyba, że dla tych, którzy łamią regularnie najwyższe prawo Rzeczypospolitej, dla układu władzy.

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
ewaHarnasKrisstanRadwanowiec Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Oczy Tany
Gość
Oczy Tany

Komuna przeginała ale obecna władza osiągnęła szczyt głupoty!

Radwanowiec
Gość
Radwanowiec

Dlatego doznają,SROMOTNEJ PORAŻKI.a SWOJĄ DROGĄ,PO WYGRANEJ PRZEZ
BIEDRONIA,BĘDZIE TRZEBA TWORZYĆ OD POCZĄTKU policję.A tym co upolitycznili policję,zabrać dożywotnio licencję za ZDRADĘ SPOŁECZEŃSTWA.

stan
Gość
stan

mam nadzieję że nadgorliwość milicjantów zostanie wkrótce nagrodzona …

Kris
Gość
Kris

Art. 27. Rota ślubowania

Dz.U.2017.0.2067 t.j. – Ustawa z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji

1. Przed podjęciem służby policjant składa ślubowanie według następującej roty: „Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony KONSTYTUCJĄ Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.”

Harnas
Gość
Harnas

Za to dostaną po jednej belce na pagon.

ewa
Gość
ewa

Dużo policjantow straci pracę.. ł
Za nadgorliwosc i wchodzenie w dupkę!