PSL w szerokim proeuropejskim bloku do Europarlamentu

Ludowcy przygotowują się do startu w wyborach do europarlamentu. “Podjęliśmy uchwałę upoważniającą do rozmów z różnymi środowiskami politycznymi, dla których silna obecność Polski w Europie jest wartością nadrzędną.” – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL. ” Jesteśmy pełni dobrej woli do spotkania w pierwszej kolejności z tymi, z którymi tworzymy koalicję w Europejskiej Partii Ludowej. Jesteśmy w jednej rodzinie europejskiej.” – dodał.

PSL jest jedną z kilku partii w Polsce, która opowiada się za pozostaniem naszego kraju w Unii Europejskiej. Tworzą one prodemokratyczny i proeuropejski blok, który przeciwstawia się próbom doprowadzenia do Polexitu. Wyjście Polski z Unii Europejskiej byłoby dla wsi i małych miasteczek wstępem do całkowitej zagłady – ostrzegają ludowcy i zapowiadają, że zrobią wszystko, aby nie dopuścić do opuszczenia Unii.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Ludowcy zastanawiają się też nad własnym komitetem wyborczym. Decyzję o starcie w wyborach do Europarlamentu podjęła w specjalnej uchwale Rada Naczelna PSL.