Niejasne finanse partii Zbigniewa Ziobro

ziobro

Nadal nie jest do końca wyjaśniona sytuacja z finansowaniem partii Zbigniewa Ziobro. Od listopada 2016 roku minister unikał publicznych wystąpień a gdy na jednej konferencji z konferencji prasowych został zapytany o niejasne finanse Solidarnej Polski i skąd jego rodzina wzięła 400 tys. zł na darowizny dla partii nie odpowiedział – pisał rok temu Newsweek. Teraz internauci przypominają tą sprawę i pytają – czy już wszystko zostało wyjaśnione?

Ale to nie koniec. Jeden z ciekawszych wątków niejasnych finansów partii Ziobry to kongres zorganizowany za unijne fundusze latem 2013 roku w kinie Kijów w Krakowie. To była polityczna, lokalna impreza na wielką skalę. Był tam Zbigniew Ziobro, Jacek Kurski, Beata Kempa i Patryk Jaki. Padały hasła o likwidacji immunitetu i szybkiego sądu dla polityków. Spotkanie opisano w raporcie dla UE jako konferencja klimatyczna. Ale o klimacie tam chyba za dużo nie było. Albo i wcale. Do finansowania miała zastrzeżenia unijna agencja bezpieczeństwa OLAF…

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Zbigniew Ziobro w jednym ze swoich materiałów zapowiadał ostre ściganie oszustów finansowych.