AFERA! PSL w 2016 roku złożyło wniosek o powołanie komisji ds. smogu. Kuchciński do dzisiaj go nie rozpatrzył

Smog jest coraz większym problemem w Polsce. Co roku blisko 50 tysięcy osób umiera z powodu zanieczyszczenia powietrza tlenkami azotu oraz pyłami. Sprawa jest bardzo poważna i dotyczy nas wszystkich. Tymczasem od trzech lat nie widzimy poprawy w tej dziedzinie. Okazuje się, że już na początku 2016 roku PSL złożył do marszałka Kuchcińskiego wniosek o powołanie komisji do spraw jakości życia, której pierwsze zadanie dotyczyło właśnie smogu.

Ta sprawa jaskrawo pokazuje, jak układ władzy traktuje sprawy istotne dla Polaków. W czasie gdy prezydent ustanawia kolejne miejsca historyczne, Jarosław Kaczyński stawia kolejne pomniki swojemu bratu a CBA aresztuje człowieka, który chciał walczyć z układem finansowym i mało co nie zginął, ciężko pobity przez bandytów, 120 osób dziennie umiera z powodu smogu.

Reklamy

Pomysł PSL należy ocenić bardzo pozytywnie. Komisja sejmowa posiada odpowiednie narzędzia i uprawnienia, które pomogłyby w skutecznej walce ze smogiem już blisko trzy lata temu. Szkoda, że marszałek Kuchciński najwyraźniej kierował się partyjnym interesem a nie interesem wszystkich Polaków. A może to po prostu zasada, którą kieruje się PiS? Tylko własne sprawy. A liczba afer ciągle rośnie.