Minister Zieliński, odpowiedzialny między innymi za policję, ma najwyraźniej jakiś problem z krytyką swoich działań. W kuriozalnym wywiadzie, zamieszczonym w tygodniku Sieci braci Karnowskich, opowiada o tym, że czuje się obiektem ataków medialnych. Zarzuca mediom, że użyły przeciwko niemu dronów. Problem w tym, że minister zdaje się nie odróżniać krytyki swojego działania w sferze publicznej od krytyki osoby.

https://twitter.com/KenLewak/status/1072087728815304704

Reklamy

Zieliński jest krytykowany przez policjantów za sposób zarządzania służbami. Niektórzy porównują go do niesławnego Misiewicza z MON, inni twierdzą, że jest dużo gorzej. Do posłów trafiło w ostatnim czasie kilkadziesiąt listów od oburzonych policjantów, którzy mają dość zachowań ich przełożonego, opisujących co dzieje się w Policji. Ale nie tylko policjanci mają dość ministra.

Media opisywały jego sposób sprawowania urzędu, który bardziej pasuje do wschodniej mentalności niż europejskiego kraju. Minister jednak twierdzi, że jest atakowany. Szczególnie rozwścieczyło go ujawnienie swojego miejsca zamieszkania. “Użyto do tego nawet ujęć ze specjalnie skierowanego w tym celu drona.” – mówił Zieliński. Nie dodał jednak w wywiadzie, że było to spowodowane wykorzystywaniem policjantów do pilnowania tej nieruchomości dzień i noc. Media ujawniły ten fakt po otrzymaniu anonimowego listu od funkcjonariuszy.

W komendzie policji w Suwałkach działają doświadczeni policjanci z Biura Kontroli Komendy Głównej Policji – dowiedział się portal tvn24.pl. Ich zadaniem jest sprawdzenie między innymi tego, czy policjanci z tej jednostki rzeczywiście pilnują domu wiceministra Jarosława Zielińskiego i muszą “przebierać się” za funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa.

Prawo do krytyki ze strony obywateli i mediów to fundament demokracji. Artykuł w tygodniku Sieci świadczy o tym, że mechanizm działa bardzo dobrze. Pozostaje żałować tylko, że tłumaczenia ministra nie dotyczą zagadnień, za które jest krytykowany.

Ale i na to przyjdzie czas. Do Najwyższej Izby Kontroli skierowano już bowiem wniosek o przeprowadzenie kontroli w 10 komendach policji w woj. podlaskim. Chodzi o wizyty ministra i jego polecenia z tym związane.

 

Poprzedni artykułAFERA! PSL w 2016 roku złożyło wniosek o powołanie komisji ds. smogu. Kuchciński do dzisiaj go nie rozpatrzył
Następny artykułOni nie znają umiaru! Luksusowy hotel z królewskimi wnętrzami wynajmowany na spotkania PiS