Nieoczekiwana zmiana ról.

– Politycy PiS starali się nie pamiętać, jak wyglądało uchwalanie ustawy, która znosiła sankcje za zaniżenie należnego podatku VAT i wprowadzała trzymiesięczny okres na jego rozliczenie. PiS twierdzi, że właśnie to doprowadziło do okradania państwa przez mafie vatowskie. Odważna teza, bo to dzieło… właśnie PiS! – ujawnia dziennik „Fakt”.

Reklamy

Okazuje się, że projekt ustawy, w którym znalazły się potępiane przez PiS rozwiązania to dzieło specjalistów, których zatrudnił minister finansów w pierwszym rządzie PiS Mirosław Barszcz. Mało tego – w 2006 roku rząd PiS zatwierdził ten projekt, a w lipcu 2007 roku sejmowa komisja finansów. Dokument przeszedł bez żadnych poprawek.

Mimo, że rząd PiS upadł, a później Donald Tusk i Jacek Rostowski woleli utrzymać bardziej restrykcyjne przepisy to posłowie PiS forsowali swój projekt. – Skutecznie, bo w październiku 2008 roku ramię w ramię (posłowie PiS i PO) uchwalają tę ustawę. Z rozwiązaniami, które dzisiaj PiS uważa za źródło wszystkich problemów… – dodaje „Fakt”.

Źródło: Fakt

Poprzedni artykułTechnik farmaceutyczny stanie się podawczem. Wszystko przez Ministerstwo Zdrowia
Następny artykułSkandal! Senator PiS o skatowaniu urzędnika: „Nie jest tak, że bandyta zawsze bije tego dobrego”