Po oświacie i służbach mundurowych zaczyna protestować sądownictwo. Zmiany wprowadzone przez PiS powodują, że pracownicy wymiaru sprawiedliwości mają dość i przerywają pracę. To paraliżuje sądy i powoduje, że przestają one normalnie funkcjonować. Sytuacja jest tak dramatyczna, że dyrektorzy tych instytucji próbują ściągać do pracy studentów oraz inne osoby postronne.

Pracownicy sądownictwa za swoją sytuację obwiniają przede wszystkim Mateusza Morawieckiego. Miał być informowany o dramatycznie niskich zarobkach, braku podwyżek, rosnących obowiązkach i braku perspektyw. Tekturowy system PiS zaczyna rozpadać się niczym domek z kart. Po trzech latach rządów i wcześniejszej krytyce przyszedł czas rozliczeń za brak działania.

Reklamy

Z powodu braku pracowników w wielu sądach odwoływano. W Warszawie tylko w jednym sądzie do pracy nie przyszło blisko 100 osób. To katastrofa.

Pogrążony w aferach PiS ma więc kolejny poważny problem, tym większy, że problem ten dotyka wszystkich, którzy chcą lub muszą z sądów korzystać. Paraliż sądów wygląda fatalnie na tle obietnic o usprawnieniu systemu i bajkach na temat rzekomo wspaniałej sytuacji budżetu. A w kolejce po podwyżce stoją kolejne grupy społeczne.

 

Poprzedni artykułWiększość Polaków jest za zmianami w programie 500 plus!
Następny artykułMinister Sienkiewicz uderza w pisowską edukację. To szkoła teoretyczna!