Ruch Prawdziwa Europa.

– Ja np. patrzę, jak Polki zobaczą, spodoba im się taki jakiś mężczyzna, bo ciemniejsza cera i tego… i z tym Arabem i później jest „idź do haremu, jedź tam”. No tak jest, to są dramaty. Do małżeństwa trzeba mieć jeszcze rozum, nie tylko emocje i hormony – mówił na antenie Radia Maryja Tadeusz Rydzyk, w rozmowie o zawieraniu tzw. „małżeństw mieszanych”.

Reklamy

Według Rydzyka „Polacy i Polki nie powinni zawierać związków małżeńskich z osobami pochodzącymi z innych krajów”. – Do małżeństwa trzeba szukać no po prostu jedności. I tu bardzo pomaga jedna kultura i jeden język i jedna religia. Bardzo pomaga. (…) Jedność ducha musi być – przekonywał Rydzyk.

Rozmówca Rydzyka, prof. Tomasz Biernat, również był nieprzychylny związkom mieszanym. – Często na Polaków patrzy się „a, to Europa Środkowa, jacyś Ukraińcy”, tak? Że to zza muru berlińskiego, Europa Środkowa, to przybysz z daleka, który jest na nieco niższym poziomie rozwoju, także z powodu komunizmu. To widać w mediach, jest ten element patrzenia z góry – dodał Biernat, komentując postrzeganie Polaków „na Zachodzie”.

Źródło: Gazeta.pl

Poprzedni artykułAbsurd energetyczny! PiS podnosi ceny energii by firmy energetyczne miały środki na rekompensaty dla energii?
Następny artykułMarszałek Sejmu na czele rankingu pisowskiego absurdu? Kazał zamontować świąteczne iluminacje ale dla kogo