Podwyżki cen prądu będą i tak!

Wbrew zapowiedziom premiera Morawieckiego, podwyżki cen prądu będą wprowadzone. Spółki energetyczne nie mają bowiem podstaw do ich wycofywania powiedział na sejmowej komisji skarbu i energii minister Tchórzewski. Co zrobi rząd? Rozważa obniżenie akcyzy lub innych podatków, które stanowią prawie połowę ceny energii. Ale przeciwko takiemu rozwiązaniu jest… Ministerstwo Finansów, tak przynajmniej twierdzą nieoficjalnie niektórzy urzędnicy.

Za PiS wprowadzono już kilkadziesiąt nowych podatków, opłat, danin i obowiązków. Ponieważ w 2019 roku są dwa razy wybory, partia ta za wszelką cenę stara się ukryć konieczność podwyższenia cen w wielu obszarach. Jednak sprawa cen energii jest tak absurdalna, że pokazuje jak bardzo niepoważne są zapowiedzi Morawieckiego i Tchórzewskiego. Tak naprawdę nie są oni w stanie nawet ustalić między sobą komunikacji do mediów, nie mówiąc o … prawdziwej pracy.

Reklamy

Jak można ich traktować poważnie w tej sytuacji?

Podwyżki cen energii dotkną nas tak czy inaczej. Wszystko przez wieloletnie zaniedbania rządu w tej dziedzinie oraz ignorowanie głównych problemów energetyki.