Opozycja prezentuje program.

Obniżka stawek PIT z 18 i 32 proc. do 10 i 24 proc. i comiesięcznie 500-złotowe wsparcie dla osób, które otrzymują płacę minimalną – to niektóre z propozycji opozycji w ramach programu „Wyższe płace”. Program PO zaprezentował szef klubu Sławomir Neumann i prof. Andrzej Rzońca, główny ekonomista tej partii. Te rozwiązania mają sprawić, że zarobki Polaków wzrosną i ograniczone zostaną skutki „drożyzny” za rządów PiS.

Reklamy

– Już dzisiaj w Sejmie leżą rozwiązania, które PO położyła na stole do współpracy, dotyczące m.in. 5-proc. VAT na całą żywość, a ostatnio obniżki akcyzy na energię elektryczną. Teraz pokazujemy kolejny projekt, który prześlemy premierowi Morawieckiemu na zjazd PiS, żeby mogli nad tym podyskutować – poinformował Sławomir Neumann.

– Osoba zarabiająca płacę minimalną otrzyma wsparcie w wysokości 500 złotych. Oczywiście – oprócz tego – będzie korzystała z niższych podatków i składek od swojej płacy. W efekcie jej łączna korzyść wyniesie prawie 614 złotych – dodał Szczegóły programu tłumaczył również prof. Andrzej Rzońca.

Źródło: Wirtualna Polska

Poprzedni artykułPiS w rok wydało ponad pół miliarda na historyków i policję polityczną
Następny artykułNiemcy zmieniają prawo. Ukraińcy uciekną z Polski?