„Ku pamięci naszych koleżanek i kolegów mundurowych, których posłowie głosujący dnia 16 grudnia 2016 roku za ustawą represyjną pozbawili podstaw egzystencji i który przypłacili to życiem” brzmiał tekst przypięty do kwiatów złożonych pod Sejmem dla upamiętnienia drugiej rocznicy wprowadzenia ustawy obniżającej drastycznie renty i emerytury osobom pracującym za czasów PRL w niektórych rodzajach służb. Posłowie PiS po raz kolejny stworzyli bubel prawny, który – według samych środowisk zrzeszających mundurowych – kosztował już życie 52 osób.

Rozliczenia z przeszłością bywają bardzo trudne. Wiemy to z historii. Jednak pozbawianie człowieka środków do życia bez prawa do obrony w taki sposób, że kończy się to śmiercią nie jest tylko wyjątkową niegodziwością. Nikt bowiem nie zasłużył na śmierć, nawet jeśli politycy jakiejś partii wrzeszczą ustami pełnymi sloganów o rozliczeniu i winach ku uciesze garstki klakierów.

Reklamy

Ustawa represyjna, jak nazywają są środowiska mundurowe, przygotowana byle jak, w pośpiechu, pokazała jak straszne oblicze może mieć nieodpowiedzialny ustawodawca i jak tragicznie może się to skończyć.

Poprzedni artykułTak Ziobro zareagował na pytania o finansowanie swojej partii
Następny artykułDramat Polski – powstały dwa odrębne budżety unijne. Pierwszy krok do Polexitu?