18 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSBurmistrz złapany na przyjęciu łapówki. Niecałe dwa miesiące po wyborach…

Burmistrz złapany na przyjęciu łapówki. Niecałe dwa miesiące po wyborach…

Na gorącym uczynku.

Jacek C. półtora miesiąca temu został burmistrzem Boguszowa-Gorc na Dolnym Śląsku. Teraz najpewniej pożegna się ze stanowiskiem. Został złapany na braniu łapówki.

Reklamy

– Na początku grudnia Jacek C. zaprosił do swojego gabinetu w ratuszu lokalnego przedsiębiorcę, odpowiadającego w gminie za montaż lamp ulicznych. Biznesmen miał problem z wywiązaniem się z umowy na postawienie latarni. Wtedy nowo urzędujący burmistrz zaproponował mu pomoc w zamian za… 100 tys. złotych łapówki. Jacek C. zażyczył sobie wpłat w kilku ratach. Pierwszą łapówkę – 10 tys. złotych przedsiębiorca przyniósł do ratusza 12 grudnia, kolejną, tej samej wysokości, kilka dni później. Za trzecim razem, kiedy biznesmen wręczył burmistrzowi 50 tys. złotych, za drzwiami czekali powiadomieni wcześniej funkcjonariusze z wydziału do walki z korupcją KWP we Wrocławiu. Do zatrzymania doszło 19 grudnia – wyjaśnia portal NaTemat.

Tomasz Orepuk z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, komentując zajście, przyznał, że C. został złapany na gorącym uczynku, a pieniądze będą dowodem w sprawie. Teraz burmistrzowi grozi do 8 lat więzienia.

Źródło: NaTemat / Fakt / Dziennik Wałbrzych

Musisz o tym wiedzieć!