Czas skończyć z podatkowym absurdem dla emerytów! Polacy popierają pomysł PSL

Polacy chcą zniesienia podatku od emerytur, wynika z sondażu, którego wyniki opublikowano w Super Expresie. To jeden z ważniejszych projektów PSL, który ludowcy chcą jak najszybciej wcielić w życie. Pieniądze, które wypłaca budżet państwa, są bowiem opodatkowane, co generuje ogromną ilość pracy i niepotrzebnych dokumentów. Zlikwidowanie podatku od emerytur znacząco zwiększyłoby też ilość pieniędzy, którymi dysponują emeryci.

Emeryci zapracowali na swoją emeryturę, rząd już pobrał od nich wiele razy podatek. Opodatkowanie wydatków typu emerytura jest nie tylko absurdem opodatkowania po raz kolejnych już opodatkowanych kiedyś pieniędzy, ale też ogromnym obciążeniem dla systemu fiskalnego. Dziesiątki tysięcy urzędników muszą wykonywać bezsensowną pracę, naliczając podatki emerytom i rozliczając ich roczne zeznania podatkowe. To po prostu głupota i marnowanie pieniędzy.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Ale kluczowe w projekcie PSL jest poprawienie losu emerytów. Działania prospołeczne ludowców, które zapoczątkował Władysław Kosiniak-Kamysz,  mają na celu zwiększenie emerytur poprzez najprostszy możliwy mechanizm – z korzyścią dla wszystkich i dla Polaków i dla Polski.