Kurski o przejęciu Radia Zet przez Karnowskich: To będzie zbrukaniem dzieła Andrzeja Woyciechowskiego

Wojna o Zetkę.

– Kontrolowany przez państwo bank Pekao SA udzielił 51 milionów euro kredytu związanej ze SKOK-ami spółce Fratria. To wielokrotnie więcej niż warta jest sama spółka. Prezesem banku jest Michał Krupiński, o którym mówią, że jest zaufanym Zbigniewa Ziobry. Spółka Fratria to natomiast bracia Karnowscy, „W Sieci”, wPolityce. Cel kredytu jest znany – zakup niezależnego Radia Zet. To przejęcie będzie zbrukaniem dzieła Andrzeja Woyciechowskiego, założyciela i dziennikarskiej legendy Zetki – ocenił Jarosław Kurski, wiceszef „Gazety Wyborczej”.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Radio Zet i pozostałe stacje grupy Eurozet trafiły na sprzedaż tuż po tym jak została ona odkupiona przez Czech Media Invest od francuskiego koncernu Lagardère. Radio powstało w 1990 roku, jako Radio Gazeta. Początkowo należało do wydawcy „Gazety Wyborczej”.

Źródło: Gazeta Wyborcza