28 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSZboczeniec od Kamińskiego wróci do CBA? Tomasz F. wesprze Toklesa?

Zboczeniec od Kamińskiego wróci do CBA? Tomasz F. wesprze Toklesa?

Członek biura.

Tomasz F., bliski przyjaciel i były rzecznik prasowy Mariusza Kamińskiego może wrócić do Centralnego Biura Antykorupcyjnego. F. to bohater głośnej seksafery. Rok temu warszawski sąd rejonowy nieprawomocnie skazał go na pięć dni więzienia za publiczną masturbację w parku.

Reklamy

F. miał wrócić do CBA już w 2016 roku, tuż po wygranych przez PiS wyborach. Jednak seksafera pokrzyżowała mu szyki, a rzecznikami zostali Piotr Kaczorek i Temistokles Brodowski. Ten pierwszy został zawieszony w związku z aferą SKOK Wołomin – pożyczył pieniądze w 2013 roku i przez lata nie spłacał.

Drugi również ma sporo za uszami. – Mało kto pamięta, że Temistokles Brodowski, jedna z twarzy CBA, jeszcze jako rzecznik policji w Wołominie miał się zajmować handlem pirackimi filmami (prokuratura umorzyła śledztwo, bo zanim dotarła na komisariat komputer od „piratów” uległ – przypadkowemu – zniszczeniu). Piracka firma nazywała się co prawda Tokles Film, ale nigdy nie ustalono, kto mógłby nadać jej tę intrygująca nazwę – przypomina red. Wojciech Cieśla z „Newsweeka”.

Czy w obliczu problemów obecnych rzeczników CBA sięgnie po wiernego towarzysza?

Źródło: Newsweek / Super Express / Twitter

Musisz o tym wiedzieć!