PiS oskarża Unię Europejską i opozycję. Bogdan Pęk węszy spisek

Źródło: Twitter / Super Express

Show w TVP.

– Cała ta opowieść o tzw. globalnym ociepleniu jest, moim zdaniem, największą mistyfikacją w historii ludzkości. (…) W ostatnim czasie właściwie wszystkie państwa Unii Europejskiej zrobiono w konia w ten sposób, że namówiono banki i fundusze inwestycyjne do zakupu uprawnień do emisji dwutlenku węgla, gdy one kosztowało około 5 euro za tonę, a następnie umorzono znaczną ich część, co spowodowało, że banki, które kupiły tanio (…) dostały do kieszeni wiele miliardów euro – stwierdził na antenie TVP były senator PiS, a następnie członek rady nadzorczej Banku Pocztowego Bogdan Pęk.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– W przestrzeni publicznej jest kłamstwo, perfidne kłamstwo i narracja Platformy Obywatelskiej w sprawie globalnego ocieplenia i dyrektywy klimatycznej. Ponoszą stuprocentową odpowiedzialność za to, że Polska znalazła się w sytuacji fatalnej. Polski nie stać z rezygnacji produkcji energii elektrycznej innej niż w oparciu o węgiel. Może przez wiele lat może dochodzić do jakiegoś wyimaginowanego poziomu stopniowo z tego rezygnując, ale skokowa rezygnacja oznacza całkowite uzależnienie Polski od dostaw energii z zewnątrz, podczas gdy mamy węgla kamiennego na kilkaset lat. To jest po prostu dramat, to jest zdrada narodowa – podsumował gość TVP.

W wyborach parlamentarnych z 2015 roku Bogdan Pęk nie ubiegał się o reelekcję, po aferze korytarzowej. Sam Pęk upierał się, że leżąc na korytarzu nie był pijany.

Źródło: TVP / Biznes Alert