Polityk PiS skazana za słowa o posłance opozycji. Sąd: Żeby prawo zawsze znaczyło prawo, a sprawiedliwość zawsze znaczyła sprawiedliwość

Wyrok i życzenia.

Anna Kołakowska, była już radna PiS, będzie musiała zapłacić 1000 złotych grzywny. Gdański Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy wyrok sądu I instancji. Sprawa dotyczy słów polityk PiS pod adresem posłanki opozycji.

Reklamy

– W maju 2016 roku Anna Kołakowska, wówczas gdańska radna PiS (w ostatnich wyborach nie zdobyła mandatu do sejmiku pomorskiego – red.), zamieściła na swoim facebookowym profilu zdjęcie Agnieszki Pomaskiej, posłanki PO, z podpisem: „Trzeba to coś złapać i ogolić na łyso”. Jak później tłumaczyła, była to reakcja na zachowanie Pomaskiej, która podczas sejmowej debaty podarła część dokumentu uchwały w sprawie obrony suwerenności RP i praw Polaków – wyjaśnia red. Joanna Wiśniowska z „Gazety Wyborczej”.

Sąd uznał słowa polityk PiS za ciężką zniewagę. Sąd złożył też życzenia noworoczne: „Żeby prawo zawsze znaczyło prawo, a sprawiedliwość zawsze znaczyła sprawiedliwość”.

Źródło: Gazeta Wyborcza