Toruń nadaje.

Szef Radia Maryja został zapytany czy w wyborach do Parlamentu Europejskiego należy wybierać „dużą partię, która idzie w dobrym kierunku”, czy „teoretycznie słabszą, ale mającą bardziej jednoznaczny program”. To oczywiście nawiązanie do PiS, któremu Toruń zarzuca brak zdecydowania i konkretnych działań oraz Ruch Prawdziwa Europa, który dopiero się tworzy, a na czele, którego stoi faworyt środowiska Radia Maryja – Mirosław Piotrowski. – Trzeba kierować się prawym sumieniem i rozeznawać sytuację. (…) Nigdy nie wolno iść na kompromis ze złem – stwierdził Rydzyk.

Reklamy

Szef radia odniósł się również do nazywania w mediach Ruchu Prawdziwa Europa „partią Rydzyka”. – Brak dobrej woli, zło po prostu. Takie wyszydzanie niemające niczego wspólnego z troską o dobro wspólne. (…) Dla nich złem jest samo to, że istniejemy, że jest Radio Maryja, Telewizja Trwam, „Nasz Dziennik”, uczelnia, wspólnota – Rodzina Radia Maryja. Chcą to rozbić, bo ich celem jest zatomizowanie społeczeństwa. Zawsze, gdy powstaje idea, by coś dobrego robić razem, jest ona odbierana jako zagrożenie – oburzył się toruński biznesmen.

Zapytany wprost o ocenę Ruchu Prawdziwa Europa, dyrektor Rydzyk stwierdził: „dobrze, że jest troska i dyskusja, że są ludzie, którzy widzą (…) zagrożenia i zależy im na tym, czego uczy Kościół katolicki, dzięki czemu Europa była wielka i silna”.

Źródło: Onet / Radio Maryja

Poprzedni artykułTym razem głosuję!
Następny artykułAwantura na wizji w TVP. Prowadzący nie panują nad swoim show?