21 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSRydzyk ma dość ustępstw Kaczyńskiego? „Nigdy nie wolno iść na kompromis ze...

Rydzyk ma dość ustępstw Kaczyńskiego? „Nigdy nie wolno iść na kompromis ze złem”

Toruń nadaje.

Szef Radia Maryja został zapytany czy w wyborach do Parlamentu Europejskiego należy wybierać „dużą partię, która idzie w dobrym kierunku”, czy „teoretycznie słabszą, ale mającą bardziej jednoznaczny program”. To oczywiście nawiązanie do PiS, któremu Toruń zarzuca brak zdecydowania i konkretnych działań oraz Ruch Prawdziwa Europa, który dopiero się tworzy, a na czele, którego stoi faworyt środowiska Radia Maryja – Mirosław Piotrowski. – Trzeba kierować się prawym sumieniem i rozeznawać sytuację. (…) Nigdy nie wolno iść na kompromis ze złem – stwierdził Rydzyk.

Reklamy

Szef radia odniósł się również do nazywania w mediach Ruchu Prawdziwa Europa „partią Rydzyka”. – Brak dobrej woli, zło po prostu. Takie wyszydzanie niemające niczego wspólnego z troską o dobro wspólne. (…) Dla nich złem jest samo to, że istniejemy, że jest Radio Maryja, Telewizja Trwam, „Nasz Dziennik”, uczelnia, wspólnota – Rodzina Radia Maryja. Chcą to rozbić, bo ich celem jest zatomizowanie społeczeństwa. Zawsze, gdy powstaje idea, by coś dobrego robić razem, jest ona odbierana jako zagrożenie – oburzył się toruński biznesmen.

Zapytany wprost o ocenę Ruchu Prawdziwa Europa, dyrektor Rydzyk stwierdził: „dobrze, że jest troska i dyskusja, że są ludzie, którzy widzą (…) zagrożenia i zależy im na tym, czego uczy Kościół katolicki, dzięki czemu Europa była wielka i silna”.

Źródło: Onet / Radio Maryja

Musisz o tym wiedzieć!