Wiceminister w rządzie PiS straci stanowisko? Burza wokół przyzwolenia na przemoc w rodzinie

Raz to nie przemoc?

Wiceminister rodziny Elżbieta Bojanowska, która przygotowała ustawę z zapisem o tym, że jednorazowe pobicie to nie przemoc domowa, ma na dniach pożegnać się ze stanowiskiem informuje „Newsweek” i „Gazeta Wyborcza”. Jak się okazało prace nad projektem nowelizacji prawa odbywały się bez wglądu ekspertów resortu.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Pomimo obowiązku ciążącego na ministerstwie nie byliśmy informowani o mających się tam znaleźć przepisach, nikt nie chciał nam pokazać projektu, który był gotowy już w kwietniu. Odpowiadano nam, że nie mamy do tego uprawnień – powiedział w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Daniel Mróz, prezes Fundacji na rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Feniks.

Sama Bojanowska już w piątek oddała się do dyspozycji minister Rafalskiej. – Ponoszę pełną odpowiedzialność za nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Taki projekt nie powinien wyjść poza mury resortu – tłumaczyła Bojanowska podczas konferencji prasowej.

Źródło: Gazeta Wyborcza / Rzeczpospolita / Newsweek