Raz to nie przemoc?

Wiceminister rodziny Elżbieta Bojanowska, która przygotowała ustawę z zapisem o tym, że jednorazowe pobicie to nie przemoc domowa, ma na dniach pożegnać się ze stanowiskiem informuje „Newsweek” i „Gazeta Wyborcza”. Jak się okazało prace nad projektem nowelizacji prawa odbywały się bez wglądu ekspertów resortu.

– Pomimo obowiązku ciążącego na ministerstwie nie byliśmy informowani o mających się tam znaleźć przepisach, nikt nie chciał nam pokazać projektu, który był gotowy już w kwietniu. Odpowiadano nam, że nie mamy do tego uprawnień – powiedział w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Daniel Mróz, prezes Fundacji na rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Feniks.

Sama Bojanowska już w piątek oddała się do dyspozycji minister Rafalskiej. – Ponoszę pełną odpowiedzialność za nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Taki projekt nie powinien wyjść poza mury resortu – tłumaczyła Bojanowska podczas konferencji prasowej.

Źródło: Gazeta Wyborcza / Rzeczpospolita / Newsweek

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Alpc Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Alpc
Gość
Alpc

Na pewno trzeba cyc głupim, by teraz nowość, że taki projekt nie powinien ujrzeć świat?? Ta persona winna zwrócić pieniądze za ten czas, kiedy ten projekt powstawał! Te pieniądze jej się nie należały i to powinna wiedzieć! Brawo Kobieta kobiecie, a może także mężczyźnie, bo taka przemoc też bywa!!!!